AO3 News

Post Header

Published:
2018-06-06 12:20:46 -0400
Original:
Upcoming changes to the search & filter functionality
Tags:

העדכון למנוע החיפוש עליו הכרזנו לפני כמה זמן לא יכלול רק שיפורים תפקודיים, אלא גם שינויים משמעותיים בצורה שבה תוכלו לעיין, לסנן ולחפש יצירות וסימניות ב-Archive of Our Own – AO3 (ארכיון משלנו)! שינויים אלו ינגישו לקהל הרחב את מנוע החיפוש הנוכחי. בנוסף לכך, יוחלפו ויתווספו אפשרויות חדשות, אשר אנו מקוות שישפרו את חווית החיפוש שלכן עבור יצירות חדשות שברצונכן לקרוא, לצפות או להקשיב להן!

חיפוש וסינון יצירות

במהלך השנים קיבלנו כמה וכמה הצעות לשיפור תהליך החיפוש והסינון, ומכיוון שגם אנו משתמשות ב-AO3, אנחנו מתרגשות ליישם את חלקן!

 

תצוגה מקדימה של קטגוריות הסינון החדשות.

פירוט קטגוריות הסינון החדשות, המתמקד בסינון תגיות, בחירות בנוגע לקרוסאוברים, מיון לפי סטטוס היצירה ולפי מספר המילים. צילום המסך המלא (מקושר) מראה את הרשימה המלאה של כל סוגי התגיות שניתן לכלול או לסנן, וכן אפשרויות נוספות למיון כגון טווח תאריכים ושפת היצירה.

 

 • סינון תוכן שאינו רצוי: כעת ניתן לסנן נתונים מחוץ לתוצאות החיפוש באותה הצורה בה ניתן לבחור דווקא לראות אותם: כתבו את שמן של התגיות הלא רצויות בשדה "Other tags to exclude" (לסנן את התגיות הבאות), או בחרו אותן מרשימת התגיות הנפוצות ביותר. משתמשות רבות ביקשו את האפשרות לסנן תכנים שונים, ואנו מאמינות שצורת סינון זו משלבת בצורה המיטבית גמישות ונגישות, לצד היכרות עם שיטת המיון הישנה. שדות החיפוש החדשים זמינים לעת עתה רק במיון וסינון, אך עדיין ניתן להמשיך ולהשתמש בשיטת הסינון הישנה בדף Work Search (חיפוש יצירות). אנחנו מתכננות לעדכן את הממשק בזמן הקרוב!

 • קרוסאוברים: כעת ניתן לחפש קרוסאוברים, או לבחור לסנן אותם. קרוסאובר מוגדר בתור יצירה בעלת לפחות שתי תגיות פאנדום שונות ולא קשורות זו לזו, לפי אבחונן של ממיינות התגיות.

 • סטטוס היצירה: בעבר, ניתן היה לסנן יצירות שלמות בלבד. כעת ניתן לסנן גם יצירות לא שלמות בלבד… אם אתן בקטע, כמובן.

 • תאריך עדכון אחרון: על מנת לצמצם את תוצאות החיפוש שלכן ליצירות שפורסמו או עודכנו בתקופת זמן מסוימת, קטגוריות הסינון כוללות כעת את האפשרות לבחור תאריך על מנת לעזור לכן לסמן תאריכי ההתחלה והסיום של החיפוש שלכן.

 • מספר מילים: ולסיום, הוספנו צורה פשוטה לחפש יצירות בטווח מספר מילים מסוים. /o\

כל מה שתבחרו בסרגל הסינון הצדדי ימשיך ויצמצם את תוצאותיכן (כלומר סינון 'גם וגם'), בניגוד להכללת יצירות נוספות בעלות לפחות אחת מהתגיות שבחרתן (כלומר סינון 'זה או זה').

חיפוש וסינון סימניות

בעת שהשתמשנו בקוד הישן לשמירת סימניות, כל שינוי במיון תגיות גדולות העמיס על השרתים של AO3. לשמחתנו, אלסטיקסרץ' 6 מאפשר לנו לנהל את הסימניות שלנו (מעל 74 מיליון במספרן!) בצורה הרבה יותר טובה, לכן שכתבנו את הקוד שלנו. תוצאות שכתוב זה כוללות גם שינויים בתהליך החיפוש, העיון והסינון של הסימניות, ההכרחיים עבור הוספת קטגוריות הסינון החדשות.

 

תצוגה מקדימה של רשימת סימניות חדשה.

רשימה מקוצרת של סימניות, כולן של אותה היצירה הרשומות תחת התגית Veronica Mars. צילום המסך (מקושר) מראה את חמש הסימניות האחרונות של היצירה עם קישורים לכל סימניה. אפשר לראות את ההערות והתגיות של יוצרות הסימניות.

 

 • עיצוב חדש לרשימת הסימניות המקושרות לתגית מסוימת או אוסף מסוים: מעכשיו כבר לא תתקלו ברשימה של מאות סימניות של אותה היצירה או הסדרה בעת עיון בסימניות של אוסף מסוים או תגית מסוימת. כל יצירה בעלת סימניה תופיע אך ורק פעם אחת, עם רשימה של חמש הסימניות האחרונות שלה שתופיע מתחתיה. אם ליצירה יש יותר מחמש סימניות, יופיע קישור "All Bookmarks" (כל הסימניות) שיפנה לדף בו תוכלו לראות את כל שאר הסימניות. לא שינינו את עיצובם של דפי הסימניות של המשתמשות ורשימות תוצאות החיפוש של חיפוש הסימניות.

 • תגיות יוצרת הסימניה: עם הקוד החדש, השימוש בתגית "Angst" כדי לתייג סימניה, כבר לא יוסיף אותה לרשימת הסימניות המתויגות כ-"Angst", וגם לא יכליל אותה ברשימת תוצאות החיפוש עבור התגית הנוספת "Angst" בעת סינון רשימת סימניות. עכשיו, אם תרצו למצוא את כל הסימניות שיוצרות הסימניות תייגו כ-"Angst", תצטרכו להשתמש בשדה החיפוש "Bookmarker's tags" (תגיות יוצרת הסימניה) בדף חיפוש סימניות.

  האם אתן משתמשות בתגיות בתור מנגנון דירוג פרטי? מוסיפות סימניה בתור תזכורת לכתוב תגובה על היצירה? עדיין ניתן לסנן את הסימניות בדיוק כפי שעשיתן לפני כן! כמו כן, תיבות סימון ושדות חיפוש בעלי השלמה אוטומטית יתווספו באזור ה-"Bookmarker's tags" בדפי הסימניות של אוספים ותגיות.

 • חיפוש סימניות: למרות שעדיין ניתן לחפש סימניות, השיפורים שהוספנו לכושר הביצוע של מנגנון החיפוש מאלצים אותנו לפרק את התהליך לשני שדות שונים: שדה אחד יסנן את המידע על היצירות בעלות הסימניה (כגון תגיות היצירה, כותרות ותקצירים), והשדה השני יסנן את המידע על הסימניות עצמן (כגון תגיות יוצרת הסימניה והערות).

 

תצוגה מקדימה של קטגוריות הסינון החדשות של הסימניות.

פירוט קטגוריות סינון הסימניות החדשות, הכוללות אפשרויות לסינון תגיות היצירה וסינון תגיות יוצרת הסימניה. אפשרויות סינון נוספות כוללות שדות חיפוש למידע אודות היצירה או הסימניה, ותיבות סימון כדי לבחור באפשרות לחפש רק המלצות או סימניות עם הערות. צילום המסך המלא מקושר.

חיפוש משתמשות

מעכשיו ניתן לחפש משתמשות אחרות אשר יצרו יצירות עבור הפאנדומים האהובים עליכן! /o\ השדה החדש "Fandom" (פאנדום) בטופס חיפוש משתמשות יציע תגיות קאנוניות כאשר תתחילו להקליד, אז אין צורך לדאוג לגבי איות שם הפאנדום. תוצאות החיפוש שלכן יצטמצמו ככל שתוסיפו שמות פאנדומים לרשימה.

 

תצוגה מקימה של מנוע חיפוש המשתמשות החדש.

מנוע חיפוש המשתמשות החדש, עם התמקדות באפשרות לחיפוש לפי פאנדום. לשם העט 'testy' יש 970 יצירות ו-66 סימניות, הכוללות יצירה אחת עבור הפאנדום שחיפשנו. ניתן גם לערוך חיפוש לפי שם משתמשת או תוכן פרופיל.

 

אם תרצו לגרום לשם העט שלכן לבלוט בתוצאות החיפוש, תוכלו לעקוב אחר ההנחיות לעריכת שמות עט כדי להוסיף תקציר קצר ותמונה לשם העט. (ניתן גם להוסיף קישורים ומידע אודותיכן, ההיסטוריה שלכן בתור מעריצות, מדיניות יצירות טרנספורמטיביות או חשבונות אחרים שלכן ברשתות חבריות אחרות. לעוד מידע בנושא, אנא גשו לשאלות נפוצות: פרופיל.)

הגבלות

מכיוון שגם למנוע חיפוש מתקדם ביותר כמו אלסטיקסרץ' ישנם גבולות (כפי שהוא מזכיר לנו בעדינות באמצעות זריקת שגיאות לעברינו), החיפוש שלכן יסנן רק 5,000 דפים בכל חיפוש, מה שיוצא בערך 100,000 יצירות או סימניות.

לעומת זאת, מה שחשוב לזכור זה שמנוע חיפוש היצירות מאפשר לשנות את הצורה שבה תוצאות החיפוש מוצגות. כלומר, אם תרצו לראות את היצירות הישנות ביותר בפאנדום (מה שבדרך כלל לא יהיה כלול ב-100,000 תוצאות הראשונות בפאנדומים גדולים), תוכלו לסנן את תוצאות החיפוש לפי Date Updated in Ascending order (תאריך עדכון אחרון בסדר עולה) על מנת לוודא שתקבלו את תוצאות החיפוש הרצויות! (אם תרצו לחפש דבר מה בתוצאות חיפוש שערכתן, השתמשו ב-sort:>posted בשדה החיפוש "Search within results" ("חיפוש בתוצאות החיפוש הקודם")).

מספר דברים שתוכלו לנסות

ברגע שהעדכונים במנוע החיפוש יהיו זמינים לכולן, ליקטנו עבורכן מספר הצעות שיכולות לעזור לכן להכיר את האפשרויות החדשות:

 • דירוג: אם תרצו לעיין ברשימה של יצירות המדורגות General Audiences (ללא הגבלת גיל) או Teen and Up (נוער ומעלה), אל תסמנו קטגוריות דירוג לכלול בחיפוש – במקום זאת, בחרו לסנן את "Explicit" (תכנים מפורשים), את "Mature" (תוכן בוגר) ואת "Not Rated" (לא מדורג) במהלך החיפוש, וכל תוצאות החיפוש שלכן יהיו בעלות תכנים המתאימים למקום העבודה! (תוכלו גם להפוך את הבחירה בשביל הקריאה שלפני השינה...)

 • מספר מילים: על מנת למצוא את כל הדראבלים האמיתיים בפאנדום שלכן, הזינו 100 בשדה "From" (מ-) ובשדה "To" (עד). (#עלטהרתהדראבלים)

 • קרוסאוברים: האם אתן מעדיפות סיפורים המתרחשים במציאות הקאנונית? ניתן לסנן את כל הסיפורים עם המציאויות החלופיות על ידי סינון התגית "Alternate Universe", וקרוסאוברים או מיזוגים על ידי בחירה באפשרות "Exclude crossovers" (לסנן קרוסאוברים).

 • תאריכים: עובדות על רשימה של הפודפיקים האהובים עליכן משנת 2017? בחרו בתגית הפודפיק והזינו 2017-01-01 ו-2017-12-31 בשדות "From" ו-"To" בקטגוריה "Date Updated" (תאריך עדכון אחרון) כדי לרענן את זכרונכן!

 • סטטוס היצירה: האם קראתן כבר את כל היצירות השלמות עבור הזוג האהוב החדש שלכן? האם דילגתן על כל היצירות שעוד לא הושלמו בגלל שאתן צריכות את הסוף הטוב עכשיו? כבר לא נשאר מה לקרוא? ובכן, הגיע הזמן לשנס מותניים ולסמן את תיבת הסימון "Works in progress only" (יצירות לא שלמות בלבד). בהצלחה!